Wymiana walut w Internecie: krótki instruktarz

Ten tekst przeznaczony jest dla każdej osoby, która chciałaby wydawać mniej w związku z wymianą walut, ale nie orientuje się, w jaki sposób można to robić przez Internet. Przedstawimy tutaj krok po kroku wszystkie potrzebne działania.

Kantor online

Żeby skutecznie wymieniać pieniądze online, konieczne jest posiadanie w banku rachunków w dwóch różnych walutach tak, by z jednego rachunku można wybrać pieniądze i przeznaczyć je na operację jaką jest wymiana walut online, a na drugi rachunek przesłać uzyskane w ten sposób pieniądze. Nie ma większego znaczenia, w jakim banku są te rachunki, ponieważ pieniądze można przesyłać wszędzie, nawet za granicę, chociaż oczywiście takie transfery wiążą się z prowizjami zależnymi od banku prowadzącego rachunek.

Wybór kantoru

Ważne jest to, z którego kantoru online będzie się korzystało, chociaż prawda jest taka, że uznawany za lidera Amronet.pl nie różni się wcale bardzo mocno od innych, podobnych portali o tym charakterze. Wybór oznacza oczywiście odwiedzenie odpowiedniego adresu internetowego, pod którym działa kantor online.

Założenie konta

Kiedy internetowy kantor wymiany walut został już wskazany, należy założyć na nim konto. Polega to na podaniu adresu email i wskazaniu hasła. Procedura jest prosta od strony użytkownika. Zaraz po założeniu konta należy wypełnić w nim wszystkie swoje dane i wskazać konta, o których była mowa powyżej. Kantory zazwyczaj proszą też o jakąś formę weryfikacji tego, że dane konta są pod naszą kontrola, na przykład wykonanie przelewu na symboliczną kwotę.

Transakcja

Dokonanie samej transakcji jest równie łatwe. Należy jedyni wskazać, jaką walutą się posługujemy oraz jakiej waluty potrzebujemy. Pojawi się wtedy kurs walut online oraz propozycja, by dokonać transakcji. Jeśli kurs jest do zaakceptowania, można za pomocą kliknięcia w jeden przycisk dokonać akceptacji transakcji.

Kantory portfelowe

W niektórych kantorach transakcja jest przeprowadzana tak, że w momencie jej zaakceptowania pieniądze są transferowane z konta klienta i po ich dotarciu wysyła się pieniądze na wskazany rachunek. Inne portale działają na zasadzie tak zwanych portmonetek, czyli najpierw wpłaca się pieniądze na specjalne konto techniczne, z którego można następnie dokonać operacji jaką jest wymiana walut lub przelew na wybrany rachunek. Taki mechanizm jest szybszy i pozwala na dokonywanie wielu transakcji jedna po drugiej bez konieczności czekania na przelewy.

Dodaj komentarz