O czym pamiętać przed wyjazdem do Francji?

Francja jest jednym z bardzo ciekawych kierunków turystycznych ze względu na swoją kulturę, liczne zabytki, atrakcje oraz zróżnicowany klimat. Dzięki licznym atutom, wielu ludzi znajdzie we Francji to czego szuka. Oczywiście dla Polaków wyjazd do tego kraju jest związany z koniecznością pokonania dalekiej trasy. Niezbędne jest również odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu.

Każda daleka trasa wiąże się z koniecznością zadbania o wiele spraw. Należy pamiętać o niezbędnych dokumentach, ubraniach, prowiancie na drogę czy też o zapewnieniu sobie odpowiedniej ilości lokalnych pieniędzy (warto skorzystać z konta walutowego oraz kantora internetowego). Dzięki dobremu przygotowaniu można uniknąć niespodziewanych problemów podczas wyjazdu.

Przygotowanie odpowiedniej dokumentacji

Francja, tak samo jak Polska leży w Unii Europejskiej w strefie otwartych granic. Oznacza to, że nie trzeba wyrabiać paszportu i wystarczy tylko dowód osobisty. Warto pomyśleć jednak o innych istotnych dokumentach, takich jak polskie prawo jazdy (jest honorowane we Francji) oraz dokument potwierdzający wykupienie ubezpieczenia na czas pobytu we Francji.

Zapewnienie sobie odpowiedniej waluty

We Francji obowiązującą walutą jest Euro. W związku z tym warto założyć sobie konto walutowe oraz skorzystać z internetowego kantora wymiany walut, dzięki któremu na koncie walutowym pojawi się odpowiednia kwota w Euro. Pieniądze takie można później wypłacać we Francji lub płacić za zakupy kartą z dostępem do konta walutowego.

Przed wymianą pieniędzy, warto sprawdzić kurs walut online. Dobrym miejscem jest oczywiście kantor internetowy, w którym planujemy dokonać wymiany pieniędzy. Warto odpowiednio wcześniej kontrolować kursy walut online, aby natrafić na korzystną ofertę, która nie będzie wiązała się z dużymi kosztami.

W Polsce działa niejeden dobry internetowy kantor wymiany walut. Przykładem firmy godnej polecenia jest kantor Amronet.pl, który oferuje wymianę Euro oraz innych ważnych walut.

 

Dodaj komentarz