Jak robić zakupy w zagranicznych sklepach internetowych?

Wiele osób docenia korzyści związane z robieniem zakupów w sklepach internetowych. Dzięki połączeniu on-line można bez większych problemów kupować różne produkty nie tylko w polskich, ale również w zagranicznych sklepach. Zakupy w sklepach zagranicznych są możliwe dzięki usługom finansowym, takim jak kantory internetowe czy też konta bankowe prowadzone w różnych walutach.

Bardzo wiele międzynarodowych sklepów oraz portali aukcyjnych posiada polskie konta, aby ułatwić robienie zakupów mieszkańcom naszego kraju. Nadal jednak istnieje sporo firm, które posiadają tylko konta we własnych walutach. W takiej sytuacji płatności wyglądają inaczej.

Bezpośrednia płatność z polskiego konta PLN

Przed dokonaniem zakupu, warto sprawdzić wcześniej kurs walut online. Dzięki temu wiadomo ile mniej więcej trzeba będzie wydać pieniędzy wliczając w to kurs wymiany oraz prowizję. Banki umożliwiają przelewanie pieniędzy pomiędzy kontami prowadzonymi w różnych walutach, jednak wiążą się z tym nie tylko koszty obejmujące kurs wymiany, ale również prowizja za przewalutowanie.

W związku z tym bezpośrednia płatność nie zawsze jest najlepszym wyjściem. O wiele lepiej jest założyć konto w walucie sklepu (jest to możliwe w polskich bankach) i zasilić je poprzez bezpośredni przelew z konta głównego prowadzonego w PLN (koszty przewalutowanie) albo korzystając z pomocy internetowego kantora wymiany walut.

Wymiana walut przez Internet

Każdy profesjonalny kantor internetowy posiada bardzo szeroki koszyk walut dopasowany do potrzeb klienta. Dzięki ofertom takich firm można nie tylko wymieniać złotówki na inne waluty, ale również wymieniać pieniądze i sprawdzać kursy walut online w innych konfiguracjach. W ten sposób można szybko i bezproblemowo zasilić własne konto walutowe bez konieczności płacenia dużych prowizji bankowi.

W sieci działa niejeden internetowy kantor wymiany walut. Jednym z ciekawszych przykładów jest GiełdaWalut.com, za pośrednictwem której można wymienić wiele walut po korzystnych kursach. Taka wymiana pieniędzy on-line znacznie ułatwia robienie zakupów w zagranicznych sklepach internetowych.

 

Dodaj komentarz